• logo
  • osnovna stranica
  • Visoko sudsko i tužilačko vijeće
    Bosne i Hercegovine

    Idi na sadržaj
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish
  • VSTV BiH
  • Vijeće
  • Predsjednik VSTV-a BiH

    Predsjednik VSTV-a BiH

    Halil Lagumdžija je rođen 1960. godine u Rudom. Na Pravnom fakultetu u Sarajevu diplomirao je 1985. godine.

    Kao dipl. pravnik počinje raditi u firmi “Poliester” Priboj- Srbija počev od 1986. godine. U periodu od marta 1994. do sredine oktobra 1995. godine obavljao je dužnost potpredsjednika i predsjednika Izvršnog odbora okruga Goražde.

    Na dužnost sudije Okružnog vojnog suda Goražde imenovan je 17.10.1995. godine i ovu funkciju je obavljao do osnivanja Kantonalnog suda Goražde 04.09.1996. godine, gdje je radio kao sudija sve do 30.06.2010. godine. Od oktobra 2001. godine do juna 2003. godine obavljao je dužnost predsjednika tog suda.

    Za sudiju Suda BiH imenovan je 27.05.2010. godine, a na dužnost je stupio 01.07.2010. godine.

    Za člana Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH izabran je od sudija Suda Bosne i Hercegovine.

    Na sjednici VSTV-a BiH održanoj 10. februara 2021. godine izabran za predsjednika ove institucije, na mandat od četiri godine. 

    Halil Lagumdžija sudija, Sud Bosne i Hercegovine Predsjednik VSTV-a BiH mandat (02.2021-02.2025.)
    • 1 - 1 / 1
    • 1