• logo
  • osnovna stranica
  • Visoko sudsko i tužilačko vijeće
    Bosne i Hercegovine

    Idi na sadržaj
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish
  • VSTV BiH
  • Vijeće
  • Članovi VSTV-a BiH

    Članovi VSTV-a BiH

    Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

    Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

    sudija, Sud Bosne i Hercegovine; predsjednik VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Halil Lagumdžija, sudija Suda BiH, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, doc.dr. Vukoje Dragomira, sudiju Suda BiH, kojem je u februaru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)
    sudija, Općinski sud u Sarajevu; potpredsjednik VSTV-a BiH; mandat: 06.2020. – 06.2024. (Sanela Gorušanović-Butigan, sudija Općinskog suda u Sarajevu, zamijenila je Ružicu Jukić, sudiju Općinskog suda u Tuzli, kojoj je, 5.6.2020. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    tužilac, Tužilaštvo BiH; član VSTV-a BiH; mandat: 11.2020–11.2024. (Zamijenila je na mjestu člana VSTV-a BiH Jadranku Lokmić-Misirača, zamjenika glavnog tužioca Tužilaštva Bosne i Hercegovine, kojoj je 2.11.2020. godine, istekao mandat.)
    tužilac, Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo; član VSTV-a BiH; mandat: 9.2021-9.2025. (Mr. Sanin Bogunić, tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Berinu Alihodžić, tužiteljicu Kantonalnog tužilaštva KS, kojoj je u septembru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)
    šef Kabineta zamjenika ministra, Ministarstvo pravde BiH; član VSTV-a BiH; izabrana od Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH; mandat: 10.2020-10.2024. (Mr. Lejla Hadžić zamijenila je doc.dr. Milijanu Buha kojoj je u oktobru 2020. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)
    sudija, Osnovni sud Brčko distrikta Bosne i Hercegovine; mandat 06.2021. - 06.2025. (Aleksandra Obradović, sudija Osnovnog suda Brčko distrikta BiH, zamijenila je Selima Karamehića, sudiju Osnovog suda Brčko distrikta BiH, kojem je istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.
    tužilac, Federalno tužilaštvo FBiH; član VSTV-a BiH; mandat: 7.2014-7.2022. (Slavo Lakić, tužilac Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH Zdravku Kneževića, glavnog federalnog tužioca Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine, kojem je mandat na mjesto člana VSTV-a BiH istekao u julu 2014. godine.)
    glavni tužilac, Okružno tužilaštvo u Doboju; član VSTV BiH; mandat: 04.2019-04.2023. (Željka Radović, glavni tužilac Okružnog tužilaštva u Doboju, zamijenila je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Mirsadu Hadžić, tužioca Okružnog tužilaštva u Banja Luci, kojoj je, u februaru 2015. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    sudija, Vrhovni sud RS; član VSTV-a BiH - mandat: 9.2019-9.2023. (Jadranka Stanišić, sudija Vrhovnog suda RS, zamijenila je na mjestu člana VSTV-a BiH Violandu Šubarić, sudiju Vrhovnog suda RS, kojoj je u septembru 2019. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    advokat, član VSTV BiH; izabrana od Advokatske komore RS; mandat 06.2019.-06.2023. (Mr.Duška Bogojevic advokat iz Banja Luke izabrana je za člana VSTV BiH ispred advokatske komore RS umjesto advokata Jadranke Ivanović kojoj je mandat istekao u junu 2019.godine.)
    odvjetnik, odvjetničko društvo Martinović i partneri član VSTS BiH izabran od strane Vijeća ministara BiH mandat: 01.2021-01.2025. Dr.sc Davor Martinović je rođen 24.11.1968. godine u Mostaru, gdje završava osnovnu školu i gimnaziju. Na Pravnom fakultetu u Mostaru diplomira 1992. godine kao najbolji student svoje generacije te od 03.11.1992. godine počinje raditi kao odvjetnički pripravnik u Zajedničkom odvjetničkom uredu Mirka i Dubravka Grgića u LJubuškom.
    sudija, Okružni sud u Banja Luci član VSTS BiH mandat: 02.2021-02.2025. Mr. Srđan Forca rođen je 1961. godine u Donjem Vakufu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Banja Luci 1986. godine, gdje je položio i pravosudni ispit 1989. godine. Zvanje magistra pravnih nauka stekao je 2014. godine.
    sudija, Vrhovni sud FBiH,član VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Mustafa Šabić, sudija Vrhovnog suda FBiH, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Gorana Nezirovića, sudiju Vrhovnog suda FBiH, kojem je u februaru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)
    advokat; član VSTV-a BiH; izbrana od Advokatske komore FBiH Mandat: 01.2017-01.2025. (Za članicu VSTV-a BiH izabrana je od strane Advokatske-odvjetničke komore Federacije Bosne i Hercegovine u januaru 2017. godine, a dužnost je preuzela od Ilijasa Midžića, advokata iz Bihaća, kojem je istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH. Advokatska-odvjetnička komora FBiH iskazala je povjerenje advokatici Kunosić ponovo je izabravši za članicu VSTV-a BiH 2020. godine. )
    tužilac, Republičko javno tužilaštvo Republike Srpske; član VSTV-a BiH; mandat: 9.2021. – 9.2025.; (Snježana Petković, tužiteljica Republičkog javnog tužilaštva Republike Srpske, zamijenila je, na mjestu člana VSTV-a BiH, glavnog tužioca Republičkog javnog tužilaštva RS Mahmuta Švraku kojem je istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    • 1 - 15 / 15
    • 1